• Typ ofertyPraca stała
  • Pensja: 2 500-3 500 EUR/m-c
  • Firma: Bamberg
  • Kontakt: Paweł
  • Telefon: 728614016
  • Język obcy: niemiecki
  • Doświadczenie: Nie wymagane

MIEJSCE PRACY

Witam.

Jestem pracownikiem firmy w pobliżu miasta Bamberg (Bawaria). Pracuję jako tokarz CNC. Niedawno do mojej firmy sprowadziłem też tatę i kumpla. Oboje, wcześniej bez doświadczenia w branży metalurgicznej, teraz pracują jako szlifierze na fajnych warunkach.

Aktualnie firma poszukuje 2 operatorów frezarek CNC.

Nie jestem pośrednikiem. Szefowa pomyślała, że mógłbym jej pomóc ściągać pracowników z Polski, których ona potrzebuje. Za to dostaję małą premię do wypłaty – na tzw. piwo. Piszę o tym dlatego, gdyż takiemu pracownikowi nic nie jest potrącane z wypłaty na utrzymanie pośrednika.

Firma zatrudnia prawie 500 pracowników. Panuje w niej naprawdę miła atmosfera, nie ma też pracy na akord itp. Pracować trzeba, ale nikt nikogo nie pogania.

W okolicy brakuje ludzi do pracy i dzięki temu polscy pracownicy mają duże szanse na pracę na dogodnych warunkach. Stąd biorą się powyższe stawki. Co ważne, do pracy może starać się dostać nawet osoba zaraz po jakimś dłuższym kursie i z kilkumiesięcznym doświadczeniem – firma ją przyuczy. Ja jestem tego przykładem – wcześniej pracowałem 2 lata na Siemensie bez umiejętności programowania – tu nauczono mnie obsługiwać Mazaka i zaczynam go powoli samodzielnie uzbrajać i programować.

Szczerze polecam.

Zakres obowiązków

  • samodzielna obsługa i programowanie maszyny
  • uzbrajanie i ustawianie maszyny
  • optymalizowanie procesu obróbki frezarki

Wymagania

  • min. 1 rok doświadczenia lub wykształcenie techniczne związane z procesem obróbki skrawaniem
  • znajomość oprogramowania Heidenhain i/lub Siemens będzie dużym plusem
  • bardzo dobra umiejętność posługiwania się narzędziami pomiarowymi
  • bardzo dobra umiejętność czytania rysunków technicznych
  • znajomość języka niemieckiego na poziomie min. komunikatywnym (A1/A2) – koniecznie
  • prawo jazdy oraz własny samochód
  • gotowość do pracy zmianowej

Firma oferuje

  • możliwość rozwoju
  • pomoc w znalezieniu mieszkania
  • umowę o pracę na pełen etat bezpośrednio z niemieckim pracodawcą (bez pośredników)
  • atrakcyjne, stałe miesięczne wynagrodzenie: min. 2500€ brutto dla pracownika po szkole i z krótkim doświadczeniem; 2750€ brutto po szkole i z doświadczeniem 3-5 lat; 3120€ brutto dla pracownika po szkole i z doświadczeniem powyżej 5 lat – jednak ustalane jest to konkretnie podczas rekrutacji
  • stały dodatek 10% do powyższych kwot ze względu na pracę zmianową
  • stały dodatek 5,35% do powyższych kwot jako dodatek urlopowy
  • premię świąteczną i dodatki do godzin nocnych oraz inne dodatki, przysługujące pracownikowi z niemiecką umową o pracę
Poza tym ja ze swojej strony oferuję pomoc przy pierwszym kontakcie z pracodawcą.

W razie pytań proszę pisać na maila. Telefonicznie kontaktuje się po odczytaniu maila.

Pozdrawiam